Ogólnopolskie Otwarte Zawody UKS-ów Gdynia 2016
Kraj: Polska
Miejscowość: Gdynia
organizator- UKS Jantar Gdynia, SMS Gdynia

Do zawodów zgłoszonych zostało 15 klubów z całej Polski, 135 zawodniczek. W przypadku zgłoszenia więcej niż dwóch zawodniczek z danego klubu w jednej kategorii, tylko dwie zawodniczki najwyżej sklasyfikowane liczą się w wieloboju, pozostałe zostaną uznane w komunikacie jako PK (poza konkursem). Również tylko 2 zawodniczki z danego klubu mogą wejść do finałów w danej kategorii .

3 złote medale oraz 3 brązowe zdobyły zawodniczki UKS Jantar Gdynia podczas Otwartych Ogólnopolskich zawodów UKS-ów.

W kat. juniorek młodszych- Ada Budnik zdobyła 2 złote medale: w wieloboju oraz w finale (ukł. taneczny). Natalia Lidzbarska wywalczyła brązowy medal w wieloboju. W finale zajęła 7m.

W kat. juniorek- Natalia Wiśniewska po złoty medal sięgnęła w finale z maczugami. W wieloboju zajęła 6m. Paulina Kaczor w finale uplasowała się na 4 miejscu. W wieloboju była 7.

W kategorii młodziczek- Kinga Kaczor zdobyła 2 brązowe medale: za wielobój (skakanka) oraz za układ z obręczą.

W najmłodszej kategorii (rocznik 2008) Jagoda Łągiewczyk uplasowała się na 8m w wieloboju, dzięki temu mogła wystartować w finale, w którym również zajęła 8 miejsce.

Według zasad w finałach mogły wystartować tylko dwie zawodniczki z klubu, które uzyskały najwyższy wyniku. Pozostałe startowały poza konkursem. Należy więc zwrócić uwagę na bardzo dobre wyniki Wiktorii Wójtowicz (8 wynik w wieloboju) oraz Victorię Kozłowską (9 wynik w wieloboju).

Gratulujemy wszystkim medalistkom. Tym zawodniczkom, które nie osiągnęły swoich maksymalnych wyników życzymy wytrwałości w dążeniu do poprawy swoich błędów i osiągnięcia jeszcze lepszych not. Dziękujemy trenerkom i choreografom za przygotowanie do zawodów. Dziękujemy również sponsorom: Miastu Gdynia za ufundowanie medali i pucharów dla zawodniczek, firmom: Merino-Sport, Machiko Sportswear, Wika.pl, napalcowki.pl, Sportpoland.pl, Interplastic.pl. za ufundowanie nagród. Dziękujemy www.rell.pl za transmisję on-line oraz p.Grzegorzowi GT FOTO za profesjonalną obsługę fotograficzną. Mamy nadzieję, że zorganizowanie tak dużej imprezy udało się i zawodniczki będą ją mile wspominać . Dziękujemy również rodzicom, którzy zaangażowali się w zakup dodatkowych nagród oraz pomagali przy organizacji.

Pozostałe wyniki

Kat. 2009: 18m Anastazja Bednarczyk, Adrianna Struck (PK)

Kat. 2007: 12m Pola Chabowska, pozostałe zawodniczki (PK) Julia Król, Lena Jastrzębska, Nadia Pawlak, Agata Rogalska, Lena Wiecek, Oliwia Kolera

Kat. 2006: Jagoda Król

Juniorki młodsze: (PK) Kornelia Pietras, Ola Klajda, Julia Piechocka.

Juniorki: (PK) Martyna Truszkowska, Daria Rutkowska, Ola Gorlikowska, Malwina Brzezińska, Ada Bogaczyk, Michalina Paluchowska.
Galeria:
Zawodniczki:
imię i nazwisko opis osiągnięcia miejsce
Natalia Lidzbarska 7
Natalia Wiśniewska złoty medal w finale z maczugami 6